loading

AİDE HAKKI İLE İLGİLİ HÜKÜMLER 

 

1. Tüketici; ürün veya hizmet satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, teslim aldığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde ürün veya hizmeti iade hakkına sahiptir. Açılmış yada tahrip edilmiş ambalajlar ile kullanılmış ürün veya hizmetler bu kural kapsamı dışındadır. Şirketimiz, ürün veya hizmette ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumları tespit ettiği hallerde ve ürün veya hizmetin müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün veya hizmeti iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir. İADE EDİLECEK ÜRÜN VEYA HİZMET, ŞİRKETİN ANLAŞMALI OLDUĞU ARAS KARGO İLE GÖNDERİLMELİDİR.

 

2. Tüketici, elektronik ortamda anında ifa edilen ürün veya hizmetler ve tüketiciye anında teslim edilen ürün veya hizmetlerle ilişkin olarak yukarıdaki maddede belirtilen cayma hakkına ait hükümlerden faydalanamayacaktır.

 

3. Siparişiniz teslim edildiğinde, kargo yetkilisi eşliğinde paketinizi açarak ürün veya hizmeti kontrol etmelisiniz. Özellikle ezilmiş, yırtılmış, açılmış veya ıslanmış paketlerde bunu yapmanız çok önemlidir. Beklenmedik bir durumda, sorunlu ürün veya hizmetle karşılaşırsanız paketi teslim almayıp kargo yetkilisine tutanak tutturarak kargo şirketi tarafından tarafımıza iade edilmesini sağlamanız ve konuyla ilgili Şirketimiz ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

 

4. Tüketicinin ürün veya  hizmeti iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, ürün veya hizmeti tüm fatura kopyaları ile beraber eksiksiz olarak Şirketimiz’ e iade etmelidir.

 

5. İade talebiyle İWT Dijiyal Medya Ajansı’na gönderilen ürün veya hizmetlerin kargo masrafları alıcıya aittir.  İade edeceğiniz ürün veya hizmeti, faturanızda bulunan iade bölümünü doldurarak, paketi hasar görmemiş, ürün veya hizmetin kullanılmamış hali ve tüm aksesuarlarıyla birlikte, aağıdaki adrese gönderebilirsiniz.

 

İade Adresi: Kıbrıs Şehitleri Cad. No:185 Aksoy İş Merkezi 6. Kat D:601 Alsancak / Konak / İZMİR

 

6. Tüketici tarafından iade edilen ürün veya hizmetin ücreti Şirketimiz tarafından 10 gün içerisinde tüketiciye iade edilecektir. Tüketicinin bankasının söz konusu meblağı tüketicinin hesabına yansıtmasında meydana gelecek gecikmelerden Şirketimiz sorumlu değildir.

Ürün veya hizmetleri firmamız tarafından tedarik edildikten sonraki süreçte iptal talebinde bulunursanız, ödeme tutarınız üzerinden % 7 kesinti yapılarak iadeniz gerçekleştirilir

 

7. Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vs. şekildeki ürün veya hizmetlerin iadesi Şirketimiz tarafından kabul edilmeyecektir.

 

8. Tüketici ürün veya hizmeti, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla ürün veya hizmetin ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

 

9. İade bedeli, ürün veya hizmetlerin depoya ulaştığı andan itibaren, iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra, kredi kartınıza aktarılmaktadır. Bankanıza bağlı olarak iadenizi kredi kartınızda görmeniz, birkaç gün sürebilir. 

 

10. Garanti belgesi ile satılan ürün veya hizmetlerden olan veya olmayan ürün veya hizmetlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICI ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.

 

11. Aşağıda, genel iade şartlarına göre farklı özellikler içeren ürün veya hizmet tiplerinin iade koşullarını görebilirsiniz