loading
 • 01
  NİS

  İzmir Ticaret Borsası

  1 Nisan 2015 15:12
  İzmir Ticaret Borsası

  İzmir Ticaret Borsası Emtia Alım Satım Portalı açıldı 

  Meclis Toplantısı sırasında gerçekleştirilen açılışa, T.C. Ekonomi Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Adnan Yıldırım katıldı.

  İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli,  Emtia Alım Satım Portalı hakkında şu bilgiyi verdi: 

  Borsamızın işletmeciliğinde www.ecommoditybazaar.com alan adı ile bir web sitesi oluşturduk.

  Bu web sitesi, portala üye firmaların toptan satışını yapmak istedikleri ürünlerini sergilemelerine, toptan alım ve satım yapmak istedikleri ürünler ile ilgili açık arttırma ve açık eksiltme şeklinde ihale açmalarına imkan sağlayacak.

  Yakın bir gelecekte, sadece portal üyelerine hizmet vermesi amacıyla uluslararası emtia fiyatları konusunda bilgilendirici bir bilgi sayfasının da portala eklenmesini hedefliyoruz.

  Portal İngilizce ve Türkçe hazırlandı ama diğer ülkelere de yaygınlaşması için İngilizce hizmet verecek şekilde tasarlandı.

  Portal, ürün sergileme, ihale açma ve diğer yan hizmetler açısından kapalı bir sistemde olacak ve sadece üyelerine hizmet verecek.

  Ancak, sergilenen ürünler, açılan ihaleler herkes tarafından izlenebilecek.

  Bu sayede portaldaki işlemler, referans olma niteliği taşıyacak.

  Ürün sergileme ve alım-satım ihalelerinde, ürünün türü, cinsi gibi özellikleri portalda yer alan sabit veritabanından seçilebilecek, satış ya da ihale fiyatı, miktarı, ödeme şekli, teslim yeri, varsa ürün sertifikaları gibi ayırt edici özellikler, üyelerin kendisi tarafından girilebilecek.

  Portal üyeliği, İzmir Ticaret Borsası üyesi firmalara ve İzmir Ticaret Borsası ile işbirliği yapan yabancı oda/borsa üyesi firmalara açık olacak.

  Üyelik için bir onay mekanizması olacak ve başvurular Borsamızın onayından sonra geçerli hale gelecek.

  Kestelli bilgilendirmenin ardından "Kurduğumuz bu sisteme başka ülkelerden kurumların katılımı için bir dizi tanıtım çalışması yapılacak. Sistemin Borsamıza, İzmir’e ve Türkiye ekonomisine hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

   

  https://itb.org.tr/Haber/117-izmir-ticaret-borsasi-emtia-alim-satim-portali-acildi-

  http://www.haberler.com/itb-den-sanal-pazar-7126060-haberi/

  http://www.sabah.com.tr/egeli/2015/03/28/emtia-pazari-artik-elektronik-ortamda  izmir ticaret borsası